Volám sa Miroslav Kubičár. Mám 62 rokov, manželku Darinku, učiteľku ANJ na odbornej škole, 3 zdravé a krásne deti, Dorotku 25r., medičku v 6. ročníku v Olomouci, Samka 22r., v 3.ročníku učiteľstva ANJ-PSY v Nitre, a Mirku 16r., v kvinte nášho Gymnázia Púchov. I obaja starší boli v našom 8-ročnom gymnáziu. Mám 89 ročnú mamu, o ktorú sa teraz staráme.

Dobrovoľne som študoval na Pedagogickej fakulte, celý život som učiteľom, a od 1.2.1990 riaditeľom školy ( postupne 2 škôl). Žijem šťastný učiteľský život, osobitne riaditeľský život. Učiteľstvo považujem za mimoriadne slobodné povolanie, ktoré mi dáva priestor rásť, ja vytváram priestor pre rast mojich učiteľov, a všetci spoločne umožňujeme rásť našim žiakom.

Celý život žijem v Púchove. Angažujem sa ako miestny poslanec. Môj život pozostáva z práce do 18,00 a hodinového športového tréningu každý deň. Zvyšný čas trávim s rodinou. V zime snoubordujeme, som aj inštruktor a beháme na bežkách, v lete denne plávame, beháme, bicyklujeme. Celý rok sa teším na leto, ktoré trávime s rodinou. Toto leto sme boli v Gdaňsku, minulé v kombinácii Roháče a Viedeň. Veľa čítam, všetko. Steny máme plné obrazov. Obdivujem krásne záhrady. Moja top vysnívaná je Kollerova minimalistická záhrada v Budapešti. Rád tancujem. Milujem kávu a čokoládu.

Pedagogické projekty