Michal pochádza zo Svätého Jura, ale už viac ako 10 rokov žije rôzne po svete. Po skončení štúdia programu IB na Gymnáziu Jura Hronca sa rozhodol skúsiť šťastie v zahraničí a vyštudoval kombinovaný odbor matematika a informatika na University of Bristol. Po štyroch rokoch na vysokej škole mu učaroval odbor kryptografia a preto sa presunul do Viedne, kde päť rokov pracoval ako doktorand na inštitúte IST Austria. Počas tohto času zistil, že veda pre neho asi nebude to pravé orechové a prihlásil sa do programu Teach for Slovakia, ktorý končí tento rok.

Vďaka programu Teach for Slovakia už druhý rok pôsobí na základnej škole v obci Seňa pri Košiciach, ktoré sa stali jeho ďalším domovom. So svojimi žiakmi sa na hodinách učia angličtinu, športujú na hodinách telesnej výchovy, ale hlavne sa učia matematiku Hejného metódou a učia sa informatiku čo najzábavnejšou formou. Počas týchto dvoch rokov sa na škole snažil zlepšiť vyučovanie informatiky a nadchnúť svojich žiakov pre programovanie. Na škole vedie krúžok robotiky a hier všetkého druhu a každý deň sa snaží o to, aby bola jeho škola lepším a krajším miestom pre všetkých žiakov. Do Komenského inštitútu sa prihlásil preto, aby všetky tieto veci vedel robiť lepšie.

Vo voľnom čase si dobíja energiu čítaním kníh, v poslednej dobe hlavne detských, ako aj dobrým filmom, či seriálom. Miluje turistiku, rád sa venuje dobrovoľníctvu, či jazdí na svojom skútri.