Momentálny stav
Nie ste prihlásený
Cena
99€
Začať
Tento balík je v súčasnosti uzatvorený.

O vzdelávaní

Rozvíjajte sa v komunikácii so samým sebou, vašimi kolegami, rodičmi a žiakmi. Spoznajte efektívne nástroje, ktorých využívaním budete vytvárať komunikáciu rozvíjajúcu vzťahy a bezpečné prostredie. Môžete tak zlepšiť ako sa vy a ostatní cítite, ale aj zefektívniť vyučovací proces a predchádzať krízovým situáciam. Samozrejme úplne sa im nevyhneme a preto sa pozrieme aj na to ako a s kým ich môžete lepšie zvládnuť.

Sprevádzať vás a o svoje skúsenosti z praxe sa budú deliť lektorky a lektor:

Sylvia Ondrisová

Pracuje ako terapeutka, koučka a lektorka. Spoluvedie Inštitút Procesovej práce na Slovensku.

Marie Stracenská

Venuje sa konzultingu a koučingu v oblasti manažérskych a líderských soft skills, najmä rozvoju komunikačných, prezentačných zručností a vystupovania.

Peter Humay

Učiteľ anglického jazyka na základnej škole, mentor a lektor Komenského inštitútu.

 • a hosťom bude školský psychológ Róbert Rácz.

Inovačné akreditované vzdelávanie “Komunikácia v školskom prostredí” sa venuje 5 oblastiam: 

 1. Posilnení učitelia a učiteľky – práca s mocou v komunikácii
  Spoznáte viac seba, ale hlavne ako pracovať s mocou, využívať ju korektne, aby sme mohli zažívať spoluprácu a prepojenie.
 2. Efektívna komunikácia v škole
  Zistíte ako rozvíjať komunikačnú klímu, aký “jazyk” používať pri akých typoch ľudí a čo je desatoro skúseného pedagóga. 
 3. Komunikácia s rodičmi
  Ako efektívne využívať základné komunikačné možnosti s rodičmi. Prečo a ako dobrým ŽURom môžeme vyriešiť viac ako na rodičovskom združení.
 4. Komunikácia so žiakmi
  Ako rozvíjať rešpektujúcu komunikáciu a vzťahy, kvalitne a motivujúco hodnotiť. Zistíte ako viesť ranné kruhy (komunity), prečo je školský psychológ váš partner a prečo sú žiaci dôležitejší ako učivo.
 5. Krízová komunikácia
  Pozrieme sa na to ako reagovať a pracovať s kritickými situáciami v škole/triede a ponúkneme vám ďalšie zdroje ako ich zvládať, ale hlavne ako im predchádzať.

Vzdelávanie svojim rozsahom spĺňa podmienky inovačného akreditovaného vzdelávania. Pedagóg po jeho absolvovaní môže požiadať o 3 % príplatok za profesijný rozvoj. 

Obsah vzdelávania a čo získate

 • videoprezentácie a rozhovory (s prezentáciami na stiahnutie)
 • 3 x 3 hod. živé online workshopy s lektormi
 • príručka Posilnení učitelia a učiteľky – pre posilnenie osobnosti a líderských zručností
 • základné tematické materiály a cvičenia  
 • videonahrávky príkladov z praxe a ich rozbory
 • odkazy na ďalšie inšpiratívne texty, videá
 • 3 úlohy, ktoré sú podnetom pre zmeny vo vašom vzdelávacom prístupe (zahŕňajú individuálnu prácu, spojenú s prípravou, testovaním a vyhodnocovaním aktivít)
 • osvedčenie o absolvovaní akreditovaného inovačného vzdelávania

Celú štruktúru a obsah vzdelávania si môžete pozrieť TU.

Pre koho je vzdelávanie určené

Vzdelávanie je prioritne určené učiteľkám, učiteľom všetkých základných i stredných škôl s rôznymi učiteľskými aprobáciami. Využiť ho však môžu aj riaditeľky a riaditelia, ale aj vysokoškolské študentky a študenti učiteľského zamerania.

V prípade, že vzdelávanie chcete objednať pre skupinu pedagógov, kontaktujte nás na komenskehoinstitut@zivica.sk

Podmienky, trvanie a priebeh vzdelávania

 • Do vzdelávania sa je potrebné registrovať najneskôr 8.9.2024 a uhradiť účastnícky poplatok vo výške 99 eur. Po úhrade získate prístup k celému vzdelávaniu do 30.6.2025.

Je možné, že maximálna kapacita (30 účastníkov/čok) bude naplnená skôr. V takom prípade zverejníme dátumy pre druhé kolo vzdelávania.

 • Absolvovanie celého vzdelávania (sledovanie videí, študovanie materiálov, účasť na živých online stretnutiach, diskusia s účastníkmi…) vrátane vašej individuálnej práce a jej reportovania trvá minimálne 50 hodín. Reálna dĺžka môže závisieť od rozsahu vašich pedagogických skúseností, závažností výziev, ktoré sa rozhodnete riešiť v rámci úloh a pod.
 • Živé online stretnutia s lektormi sa uskutočnia:
  • 8. októbra, 16:00 – 19:00
  • 19. november, 16:00 – 19:00
  • január, 16:00 – 19:00
 • Vzhľadom na online charakter vzdelávania ho môžete absolvovať v rozsahu akom chcete, a to kedykoľvek vo vyššie uvedenom období. 

Podmienky získania osvedčenia

Ak ste pedagogický pracovník zo Slovenska a chcete získať osvedčenie o absolvovaní akreditovaného inovačného vzdelávania je potrebné splniť nasledovné podmienky:

 • pozrieť si všetky videá a prečítať študijné materiály do … januára 2025
 • zrealizovať minimálne 3 úlohy, z jednej budete podklady využivať pri online stretnutí a z dvoch je potrebné spracovať správu, ktorú nahráte v danej časti kurzu (úlohy z kapitoly III. a IV.) 
 • zúčastniť sa všetkých 3 živých online stretnutí s lektorom

Vzdelávanie svojim rozsahom spĺňa podmienky a je akreditované na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR o oprávnení poskytovať inovačné vzdelávanie podľa § 56, ods. 4, Zákon č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch. Pedagóg po jeho absolvovaní je tak v súlade s plánom profesijného rozvoja oprávnený žiadať 3 % príplatok za profesijný rozvoj. 

Vyhlásenie k študijným materiálom

Texty neprešli jazykovou úpravou. Slúžia ako študijný materiál pre účastníkov inovačného vzdelávania “Komunikácia v školskom prostredí”. Ich voľné šírenie nie je povolené bez súhlasu autorov a programu Komenského inštitút.

Ako hodnotili účastníci vzdelávanie s lektormi

“Veľmi empatická, zaujímavý a inšpiratívny výklad problematiky, podporený názornými ukážkami, určite náročný výklad bez osobnej účasti, ale zvládla ho na výbornú”

Anna, účastníčka online vzdelávania “Posilnení učitelia a učiteľky”

“Veľmi si cením pohodu a ľudskosť, ktorú vnášala do všetkých stretnutí. Citlivo pracovala s tým, ako sa ľudia na stretnutí cítia, reagovala na ich podnety, otázky a bolo vidieť, že je odborníčka v danej oblasti. Oceňujem otvorenosť, zdieľanie vlastných skúseností…”

Mária, účastníčka online vzdelávania “Posilnení učitelia a učiteľky”

Balík Kurzy

Kurz: priebeh
0% ukončených
0/0 krokov
Momentálny stav
Nie ste prihlásený
Cena
99€
Začať
Tento balík je v súčasnosti uzatvorený.