Snom môjho otca bolo, mať zo mňa detskú lekárku. Ja som však po skončení Gymnázia v Považskej Bystrici mala jasno. Budem učiteľka.Na gymnáziu som si zamilovala nemecký jazyk, ktorý som potom na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave vyštudovala a hneď po skončení školy som sa zamestnala ako učiteľka nemeckého jazyka na Obchodnej akadémii v Pov. Bystrici. Začiatky boli veľmi ťažké a niekedy aj kruté. Aj z toho dôvodu, že medzi mnou a maturantmi bol 4 roky rozdiel :-)) Študenti striehli na všetky moje chyby iné  sa nedalo ako zamakať. Mojou spolukabinetníčkou bola kolegynka, ktorá mi nedala dýchať, každú prestávku ma skúšala, neustále ma motivovala byť lepšia a lepšia. Mojim najúžasnejším zážitkom bol  a je štipendijný 7 týždňový pobyt v Mníchove, organizovaný Goethe Inštitútom.

Potom prišla neskôr svadba a detičky. Mám dvoch dnes už ťažko dospievajúcich synov. Som však šťastná, že ešte stále majú radi spoločné aktivity. Radi spolu podnikáme cyklovýlety v našom prekrásnom okolí, turistiku, v zime spoločne lyžujeme.

Som človek, ktorý stále rád na sebe pracuje, prijíma nové výzvy a som presvedčená, že účasť na Komenského inštutúte a stretnutie s rovnako naladenými ľuďmi bude pre mňa veľkým nielen pracovným ale aj osobným prínosom.